1/19

MIESZKANIE

PRYWATNE

Zakres opracowania: Projekt architektury wnętrz mieszkania prywatnego z realizacją pod klucz

Lokalizacja: Warszawa

Powierzchnia: 60 m²

Projekt i realizacja: 2017

Mieszkanie na warszawskim Mokotowie.

Właścicielką mieszkania na Mokotowie jest połówka pracowni Fuga – Antonina i jej mąż. Mieszkanie z założenia miało być przestrzenią na 5-10 lat, a projektowane było ‘po godzinach’ i w weekendy w dość krótkim czasie, ponieważ od zakupu mieszkania do oddania kluczy przez dewelopera było niewiele czasu. Największym wyzwaniem w mieszkaniu było połączenie kuchni z jadalnią i salonem. 26metrowa przestrzeń musiała pomieścić dużą, funkcjonalną kuchnię (właściciele uwielbiają eksperymentować w kuchni), która w płynny sposób przechodziła w jadalnię i salon (w tym celu zabudowali fragment okna w kuchni).

Świetnym rozwiązaniem okazały się płytki heksagonalne, które gęsto ułożone w kuchni rozsypywały się po pozostałej części mieszkania. Niestety, okazało się, że wybrane przez Tosię płytki nie są dostępne, a ich produkcja zostanie wznowiona w Hiszpanii dopiero za dwa miesiące – było to zdecydowanie za długo. Z pomocą przyszła mała podwarszawska manufaktura kafli cementowych Purpura, do której wybrała się Antonina z mężem i wybrali dostępne płytki cementowe w kształcie heksagonów. Jest to element nie tylko niespodziewany w ich mieszkaniu, ale i nadający kolor. W pierwszych koncepcjach kolor kuchni miał być butelkowo-granatowy, ale właścicielom tak się spodobał błękit proponowany przez Purpurę, że fronty kuchni zostały dopasowane kolorem do kafli. Kolejnym zabiegiem łagodzącym przejście kuchni w salon jest szafka na alkohol, która swoją ażurową formą sugeruje zakończenie zabudowy kuchennej.

Elementem, który spędzał sen z powiek Antoninie był mebel pod TV. Nie mogła znaleźć niczego co by spełniało jej oczekiwania, więc finalnie komoda została zaprojektowana przez architektkę i wprowadzona do oferty pracowni Fuga Architektura Wnętrz.

FUGA Architektura Wnętrz

info@fugaarchitektura.pl

Katarzyna Burak +48 668 970 255

ul. Różana 45, Warszawa

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2018 by Fuga Architektura Wnętrz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności