top of page
  • fugaarchitektura

5 KROKÓW POPRAWIAJĄCYCH KOMFORT TWOJEGO ŻYCIA

Prawidłowo dobrane łóżko może mieć pozytywny wpływ nie tylko na dobry sen, ale i na jakość Twojej kondycji podczas dnia. Jak wybrać łóżko idealne?


1. Po pierwsze - rozmiar. Określ odpowiednią dla Ciebie szerokość łóżka, tak, abyś nie ograniczała ruchów podczas snu. Pamiętaj też, że wiele firm proponuje dostosowanie długości łóżka - standardowe 2 metry długości na materac można zmodyfikować na krótszy lub dłuższy wymiar.
2. Materiał. To bardzo ważne, aby materiał, z jakiego jest wykonana warstwa zewnętrzna łóżka był odpowiednio dostosowany nie tylko do Ciebie, ale również pozostałych domowników. Łóżka tapicerowane dobrze się sprawdzą przy dzieciach, ale z kolei koty potraktują je jako drapak. Drewniana rama może natomiast być przeszkodą dla wskakujących do łóżka rodziców dzieci. Jeśli natomiast mieszkasz sama zastanów się, która z tych opcji jest dla Ciebie atrakcyjniejsza wizualnie.
3. Materac i stelaż. To w zasadzie kluczowe elementy każdego łóżka. Odpowiednio dobrany materac pomoże Tobie w pełni zregenerować siły. Dobrze, aby w wyborze pomógł fizjoterapeuta lub odpowiednio przeszkolony sprzedawca, który zwróci uwagę na poprawne ułożenie Twojego ciała w pozycji leżącej. Przy wyborze łóżka zwróć uwagę czy stelaż jest w zestawie i jaki ma rozstaw szczebelków - to z kolei jest ważne, aby wybrany materac odpowiednio się rozkładał.


4. Zagłówek. Czytasz w łóżku? A może oglądasz filmy? Zagłówek pozwoli na komfortowe podparcie i uchroni ścianę przez zabrudzeniami.


5. Pojemnik. Jeśli chciałabyś zwiększyć ilość miejsca do przechowywania w mieszkaniu łóżko z pojemnikiem jest idealnym rozwiązaniem. Może być w postaci szuflad - wtedy sprawdź czy po bokach łóżka masz odpowiednia ilość miejsca na ich rozsunięcie albo w postaci uchylnego materaca, który nie zaburzy wizualnego aspektu ramy.

bottom of page