APARTAMENT 90 MKW

Współpraca z Wojtkiem - Właściecielem tego 90-metrowego apartamentu należała do niezwykle udanych. Wojtek od samego początku był bardzo zdecydowany co do klimatu mieszkania i doskonale wiedział jaki efekt chciałby osiągnąć. W mieszkaniu wykorzystujemy najwyższej jakości naturalne materiały wykończeniowe. Na podłodze położyliśmy długą drewnianą deskę, która stanowi świetną bazę i ociepla dość minimalistyzne wnętrze.

Duża sypialnia połączona z łazienką znajduje się nieco na uboczu, w strefie nocnej mieszkania. Zależało nam, aby wnętrze apartamentu dawało właścicielowi dużo swobody oraz poczucia przestrzeni. Dlatego zaproponowałyśmy przeszkloną łazienką z wolnostojącą wanną, którą w razie potrzeby może zasłonić grubą kotarą i zapewnić sobie odrobinę prywatności. Ściany oraz podłoga w łazience zostały wykończone mikrocementem, dzięki czemu cała powierzchnia stanowi gładką płaszczyznę bez fug i podziałów.

W apartamencie przewijają się tylko 3 bazowe kolory: ciepły brąz naturalnego dębowego drewna, ciemny grafit oraz szarość. Mimo minimalistycznej bazy kolorystycznej wnętrze jest przytulne, a zróżnicowane tekstury materiałów sprawiają że nie czuć w nim monotonii. Szarość betonu na ścianie z TV, świetnie komponuje się z szarością tapicerki na sofie, natomiast kamienny granitowy blat stanowi uzupełnie dla grafitowych gładkich frontów meblowych.
Jedynie w gabinecie, służącym również za pokój gościnny, pojawiła się odrobina innego koloru. Głęboka zieleń, która działa uspokająco stanowi świetną bazę dla wnętrz dedykowanych do pracy.

Lokalizacja: Mirów - Wola