• 16-17.11.2024 •
• on-line •
• Antonina Sadurska, Katarzyna Burak •
Kurs projektownia kuchni
Wartościowe wykłady
Katarzyna i Antonina, założycielki pracowni Fuga Architektura Wnętrz. Poprowadzą dla Was szkolenie na temat projektowania wnętrz, zobrazowane przykładami z ich autorskich projektów oraz sytuacjami z nadzorów nad remontami. Wykształcenie kierunkowe (Kasia jest po Politechnice, Tosia po ASP) oraz ponad 10-letnie doświadczenie w branży, w tym 7 lat prowadzenia własnej firmy i codzienne poruszanie się w świecie projektowania wnętrz pozwoliły im przygotować kurs, który może być początkiem Twojej owocnej kariery w projektowaniu!
Warsztaty projektowe
Praktyka w zawodzie Architekta Wnętrz jest kluczowa. Dlatego też wspólnie przeanalizujemy układy łazienek bazując na najpopularniejszych rzutach deweloperskich. Omówimy zalety różnych układów oraz ich mankamenty. Dowiesz się jak powstaje projekt w Fudze i na jakie aspekty zwracamy szczególną uwagę. Poznasz pracę Architekta Wnętrz "od kuchni". Damy Ci cenne wskazówki na przyszłość, jak prowadzić projekt, jak nie popełniać błędów, a jeśli dojdzie do trudnej sytuacji, jak znaleźć rozwiązanie.
Materiałoznastwo
Jakie materiały sprawdzą się w bezpośrednim kontakcie z wilgocią? Które dobrze jest wybrać do pomieszczeń mokrych, jakimi są łazienki? Przedstawimy Wam ogrom możliwości zastosowań różnych materiałów wykończeniowych. Nauczysz się jak poprawnie dobierać materiały i kolory, aby dobrze się ze sobą komponowały. Opowiemy jak na odbiór materiałów wpływa zastosowana barwa oświetlenia i jak ją poprawnie dobierać. Doświadczysz tego jakie właściwości mają różne materiały wykończeniowe oraz jakie możliwości projektowe dają.
Co oferujemy?
dobrze zaprojektować układy funkcjonalne
Podczas kursu omówimy zasady ergonomii łazienki. Pokażemy wiele naszych układów funkcjonalnych i omówimy wyzwania jakie spotykamy w naszej codziennej pracy architekta wnętrz.
zrealizować projekt łazienki w określonym budżecie
Jako pracownia miałyśmy do czynienia z różnymi budżetami Inwestorów, dzięki czemu doskonale wiemy jak projektować, żeby zmieścić się z finansami w standardzie podstawowym, średnim, a także wysokim i ekskluzywnym.
bezbłędnie zaprojektować elektrykę i hydraulikę
Dobrze zaprojektowany układ funkcjonalny i prawidłowe rozmieszczenie przyłączy hydraulicznych oraz elektryki - gniazd i oświetlenia to doskonała baza do dalszej pracy. Dowiesz się jak projektować zgodnie z normami, ale też jak budować klimat za pomocą oświetlenia.
odpowiednio dobierać materiały wykończeniowe
Jakie materiały sprawdza się w bezpośrednim styku z wodą, które dobrze jest wybrać do pomieszczeń wilgotnych, jakimi są łazienki - opowiemy Wam o ogromie możliwości zastosowań innych materiałów niż zwykle płytki.
jak unikać potencjalnych błędów
Na podstawie naszego 10 letniego doświadczenia w branży dowiesz się co może pójść nie tak albo co można przeoczyć podczas projektowania i realizacji. Dzięki świadomości zwiększa się prawdopodobieństwo, że Twoje projekty i realizacje będą bezbłędne.
zrobić harmonogram zakupów i prac wykończeniowych
Opóźnienia na budowie spowodowane niedostarczeniem materiałów albo niedoszacowaniem czasu trwania remontu mogą być stresujące i dla Inwestora, ale też dla Projektanta. Podzielimy się naszym doświadczeniem jak zaplanować remonty i zakupy, aby realizacja odbyła się sprawnie i bez opóźnień.
Czego się nauczysz?
Po ukończeniu kursu projektowania łazienek będziesz potrafić:
Jaki odpływ do prysznica wybrać? Punktowy czy liniowy i jak go zamontować? Jakie mamy możliwości w wyborze miski wc? Jakie są rodzaje umywalek i która sprawdzi się najlepiej? Jaką wybrać wannę i na co zwrócić uwagę, żeby nie popełnić błędów przy jej wyborze. Na takie pytanie będziecie znać odpowiedź po tej części kursu.
16:00 Warsztaty z materiałoznastwa cz.I
Mając już wiedzę teoretyczną przystąpimy do praktyki: zaprezentujemy Wam kilka najpopularniejszych układów łazienek. Do nich przedstawimy konkretne wytyczne potencjalnych Inwestorów: singla, pary, rodziny 2+2. Następnie pokażemy Wam szereg mozliwosci, jak można zaaranżować te łazienki na różne sposoby zgodnie z normami.
14:15 Warsztaty z projektowania łazienek
Duża dawka konkretnej wiedzy potrzebuje czasu na przyswojenie, dlatego zrobimy przerwę, aby każdy z Uczestników mógł chwilkę się zregenerować.
13:30 Przerwa lunchowa
Jak przystąpić do projektowania łazienki, od którego elementu zacząć układ funkcjonalny, jak zebrać wywiad od Inwestora, gdzie szukać inspiracji. Powiemy jak podejść do oczekiwań Inwestora oraz jak go przekonać do najlepszego układu funkcjonalnego, który stanowi bazę pod dalsze prace i finalne zadowolenie Klienta.
12:00 Od czego zacząć projekt łazienki
Zapoznamy Was z normami dotyczącymi projektowania łazienek, pokażemy jak zwymiarować łazienkę i nie zignorować ważnych elementów, podpowiemy, gdzie szukać pomocy, jeśli brakuje dokumentacji lub informacji. Powiemy Wam też jakie błędy można popełnić na pierwszych etapach projektowania, których naprawa jest bardzo kosztowna, jeżeli nie wyłapie ich się w porę.
10:15 Wstęp do projektowania łazienek
Przywitamy się przy wirtualnej filiżance aromatycznej kawy, poznamy się z Wami i płynnie przejdziemy do części merytorycznej kursu.
10:00 Przywitanie
I dzień kursu
17:00 Zakończenie I dnia kursu
Planowanie w architekturze wnętrz jest kluczowe i nie mamy tu na myśli jedynie projektowania, ale również zaplanowanie odpowiedniego harmonogramu realizacji projektu, zakupów elementów wyposażenia oraz remontu. Przedstawimy Wam check-listy, dzięki którym będziecie mieli porządek w projekcie i podczas nadzoru.
16:00 Checlisty i podsumownie
14:40 Jak założyć budżet i się w nim zmieścić?
Aby mieć siły na dalszą część kursu zrobimy przerwę 45 minutową, aby odpocząć, zjeść, przygotować napoje na dalszą i nabrać energii.
14:00 Przerwa lunchowa
Po zapoznaniu się z różnymi możliwościami sanitarnymi omówimy z Wami na przykładzie naszych projektów jak przygotować projekt hydrauliki. Jakie wymiary podać wykonawcy remontu oraz jakimi informacjami opatrzyć rysunki techniczne.
12:30 Hydraulika - jak ją dobrze zaprojektować
Jakie inne materiały stosować w łazience niż płytki? Czy tapetę można położyć pod prysznicem? Jak z mikrocementem albo modnymi dzisiaj tynkami dekoracyjnymi i strukturalnymi? Co możemy położyć na blat, a co na front szafek w strefie mokrej? Jak dobrze policzyć materiały do zakupów?
11:00 Materiałoznastwo cz. II
Nauczymy Was jak rozplanować elektrykę w łazience. Zwrócimy szczególną uwagę na strefowość: oświetlenie główne, dekoracyjne, budujące klimat np. podczas kąpieli i techniczne do makijażu czy golenia. Opowiemy jakie rozmieszczenie gniazdek w łazience sprawia, że nasi Inwestorzy korzystają z łazienki intuicyjnie. Pokażemy Wam nasze rysunki elektryki i powiemy jakie informacje umieszczać na rysunkach.
10:00 Jak zaprojektować oświetlenie w łazience
II dzień kursu
Porozmawiamy o budżetach w jakich można zaprojektować łazienkę: podstawowym, średnim oraz wysokim i ekskluzywnym. Omówimy jakie pozycje musi zawierać kosztorys, jak wyceniać poszczególne elementy, gdzie najlepiej zamawiać wyposażenie oraz co zrobić kiedy budżet zaczyna przekraczać założenia finansowe Inwestora.
17:00 Zakończenie kursu
Czy kurs projektowania łazienek jest dla Ciebie?
Kurs dedykujemy:
Studentom
Podczas kursu przekażemy Ci praktyczną wiedzę, której nie zdobędziesz na uczelni. Skąd w nas taka pewność? Wiemy to z doświadczenia! Tosia studiowała na ASP a Kasia na Politechnice, kurs jest dawką praktycznej wiedzy w zakresie projektowania przekazywaną przez praktyków zawodu.
Osobom, które chcą zacząć projektować wnętrza
My też uczyłyśmy się od bardziej doświadczonych architektów wnętrz i praktyków zawodu, dlatego teraz chcemy się tą wiedzą podzielić z Wami. Na kursie masz gwarancję otrzymania sprawdzonej wiedzy i porad, z których korzystamy na co dzień podczas pracy z Klientami.
Początkującym Architektom i Projektantom Wnętrz
Jeśli czujesz, że Twoja wiedza z zakresu proejktowania wymaga uzupełnienia to dzięki naszemu kursowi Twój warsztat projektowy wejdzie na wyższy poziom. Dodatkowe materiały, które przekażemy Tobie podczas kursu ułatwią Tobie projektowanie oraz usystematyzują pracę.