top of page

O NAS

Otaczająca nas przestrzeń ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Naukowo udowodniona, że przebywanie w pięknych i funkcjonalnych wnętrzach wywołuje pozytywne emocje, takie jak spokój i zadowolenie. Jednocześnie redukując negatywne uczucia takie jak złość i rozdrażnienie. Kolory, faktury, kształty i światło - to wszystko ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Ludzkie oko w ciągu milisekundy wysyła informację do mózgu, który intepretuje czy otacza nas harmonia czy bałagan, czy możemy się zrelaksować czy pozostać w czujnym napięciu.

Jako firma chcemy pozytywnie wpływać na jakość życia naszych klientów, dbając o ich komfort psychiczny i fizyczny każdego dnia. Wierzymy, że szczęśliwsi i spokojniejsi ludzie, to lepszy świat. Dlatego tak uważnie słuchamy potrzeb naszych Klientów. Dobrze zaprojektowane wnętrze staje się ostoją bezpieczeństwa, otula swoim ciepłem, integruje, a jednocześnie daje możliwość każdemu z osobna realizowania swoich potrzeb.

 

FUGA Architektura Wnętrz to pracownia składająca się z kilku mocnych, kobiecych osobowości, ale przede wszystkim to duet dwóch architektek - bardzo różnych pod wieloma względami, a współpracujących z powodzeniem od lat.

 

Kasia - kolorowa, Tosia stonowana, Kasia - opanowana, Tosia - ekspresyjna. Te dwie zupełnie różne osobowości pozwoliły im stworzyć wyjątkową pracownię tworzącą inspirujące wnętrza. Dziewczyny za swoją największą siłę uważają umiejętność słuchania drugiej strony (zarówno podczas rozmów z partnerką biznesową jak i z Klientami, dla których projektują). Dzięki swojej otwartości są cały czas gotowe na zmiany i nieustające usprawnienia we współpracy z Klientem. Jedno łączy je na pewno – szacunek do ludzi i chęć zostawienie po sobie czegoś dobrego na świecie. Dlatego z taką radością tworzą wnętrza w których ludzie czują się dobrze i do których chcą wracać.

Zaufali nam:

195DO1a.jpeg

Skontaktuj się z nami

w celu otrzymania bezpłatnej oferty na projekt Twojego wnętrza

Dziękujemy za przesłanie!

Antonina Sadurska - architektka wnętrz z ponad 10-letnim doświadczeniem w zawodzie, absolwentka wydziału architektury wnętrz na warszawskiej ASP, rodowita Warszawianka.

 

W zawodzie architektki wnętrz i współwłaścicielki firmy czerpie z zasobów jakie dała jej edukacja, gra na skrzypcach, sport i Rodzina. Codzienne funkcjonowanie i świadoma obserwacja otaczającej ją rzeczywistości tworzą świetną bazę do inspiracji do projektów - funkcjonalnych, z poszanowaniem potrzeb użytkowników oraz z dbałością o detal. Podczas studiów odbyła stypendium na Politechnice Mediolańskiej, gdzie zgłębiała innowacyjne podejście do architektury wnętrz, w otoczeniu światowej sławy projektantów. To włoscy projektanci zaszczepili w niej idee "sustainable design" oraz „genius loci”, które znajdują odzwierciedlenie w filozfii pracowni Fuga.

 

Predyspozycje do prowadzenia firmy i zamiłowanie do edukowania innych wyniosła z domu - od najmłodszych lat obserwowała akademicką pracę Dziadka, pracę Mamy-Architektki, natomiast rola drugiej z ósemki rodzeństwa pomogła jej w rozwijaniu odpowiedzialności i organizacji.

 

Sport, w szczególności snowboard, oraz joga i medytacja zajmują ważne miejsce w jej życiu. Dzięki nim resetuje głowę i znajduje przestrzeń na nowe działania kreatywne. Rodzicielstwo przyczynia się do jej nieustającego rozwoju psychicznego, fizycznego i emocjonalnego, dzięki czemu patrzy z różnych perspektyw na potrzeby Inwestorów – funkcjonalne, estetyczne i finansowe.

 

Z okresu macierzyństwa czerpie garściami odnajdując w sobie nowe pokłady życiowej energii, empatii i cierpliwości, które przekłada na życie zawodowe. Świetnie potrafi prowadzić projekt z Inwestorem, ale także ogromną radość czerpie z procesu jego implementacji - kocha szukać rozwiązań do skomplikowanych technologicznie detali, wyjazdy na budowy, rozwiązywanie zagadek budowlanych. 

 

Dużą wagę przykłada do sensorycznego i psychologicznego oddziaływania wnętrza na użytkownika, uzyskując tym samym efekt synergii i harmonii.

Katarzyna Burak - białostoczanka, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz na Politechnice Białostockiej.

 

Jej zamiłowanie do naturalnych materiałów oraz podróży ukształtowało m.in. dzieciństwo spędzone na podlaskiej wsi. Specjalizuje się w projektach wnętrz kamienic. Na własnej skórze doświadczyła remontu ponad 100-metrowe poddasza klimatycznej kamienicy na Starym Mokotowie gdzie mieszka.


Multidyscyplinarnie podchodzi do projektowania wnętrz. Nieustannie szkoli się z zakresu psychologii, odziaływania światła i koloru na człowieka oraz technologicznych właściwości materiałów. Osobiście zwiedza kamieniołomy, fabryki topowych producentów w całej Europie oraz lokalne produkcje.

 

Ma świetną intuicję do nadchodzących trendów i lubi się nimi bawić, jednak kluczem do tworzenia projektów jest dla niej dobór ponadczasowych materiałów, które szlachetnie się starzeją.

Kasia to niepokorna dusza, która realizuje się poprzez działanie i rozwijanie swoich licznych pasji. W tygodniu żyje pełnią wielkomiejskiego życia, rozwija prężnie firmę, poszukuje inspiracji w galeriach sztuki, z upodobaniem obserwuje ludzi i uliczną modę.

 

W weekendy najczęściej można spotkać ją w górach lub skałach, z poobijanymi kolanami walczącą o życie i… życiówki. W biznesie podobnie, jak we wspinaczce, jasno określa cele i wytrwale do nich dąży.

 

Jest bezkompromisowa, współpracując z nią możesz mieć pewność, że otwarcie będzie komunikowała swoje stanowisko i wskaże najlepsze rozwiązania. Uważa, że wnętrze domu jest jak ubranie – za jego pomocą manifestujesz światu to kim jesteś. Jej projekty są bardzo różne, kolorowe, ale przede wszystkim dostosowane do osobowości właściciela. Jeżeli jej zaufasz, możesz mieć pewność że w pełni rozwinie skrzydła swojej kreatywności.

Ewa Burak - absolwentka wydziału Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej. Zdobywała doświadczenie w cenionych warszawskich pracowniach. Od 2019 zasila zespół Fugi, gdzie zajmuje się tworzeniem kreatywnej części projektów.


Miłoniczka dobrego designu i klasyki we współczesnym wydaniu. Bacznie śledzi trendy, ale pochopnie im nie ulega. Nie lubi półśrodków, niechętnie godzi się na kompromisy.


Naszych Klientów edukuje w zakresie świadomych wyborów oraz inwestycji w elementy wyposażenia. Bardzo bliska jest jej idea wnętrz zaprojektowanych z poszanowaniem środowiska, na lata. Współpracując z Ewą możesz mieć pewność, że Twoje wnętrze będzie wysmakowane i harmonijne w każdym detalu.


Prywatnie siostra Kasi, amatorka medytacji podczas pieszych wędrówek.

Paulina Ostasz Pięcek

 

Absolwentka studiów magisterskich na ASP w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz, z dyplomem wyróżnionym udziałem w wystawie „Coming Out. Najlepsze dyplomy ASP w Warszawie ”. Uczestniczka wystaw pokonkursowych: Milan Design Week, DMY International Design w Berlinie, Arena Design w Poznaniu.
Jako projektantka głęboko wierzę, że to czym się otaczamy wpływa na nasze samopoczucie. Przywiązuję uwagę nie tylko do estetyki, ale także do funkcjonalności proponowanych rozwiązań. Zakochuję się w harmonijnych połączeniach form, barw i faktur tworzących ponadczasowe wnętrza.
Prywatnie jako mama największą radość odnajduje w pokazywaniu swoim dzieciom jak odkrywać świat wszystkimi zmysłami.

Zuzanna Bibik-Balcerek


architektka po Politechnice Warszawskiej, która swoją pasję znalazła w architekturze wnętrz, spełniając swoje marzenie z dzieciństwa.
W pracy nie lubi skupiać się na konkretnym stylu. Bardzo bliski jest jej eklektyzm - łączenie form, materiałów, detali.
Jej empatyczna natura ułatwia relację z klientem i dokładne zrozumienie jego potrzeb. Satysfakcję sprawia jej spełnianie marzeń klientów i zaprojektowanie przestrzeni, której potrzebowali.
Prywatnie miłośniczka pysznego jedzenia, z zapałem uprawiająca gastroturystykę w Warszawie, Polsce i za granicą. Dla swoich przyjaciół i rodziny kopalnia wiedzy o najlepszych restauracjach.
Podróże są dla niej źródłem inspiracji.
Wielbicielka Włoch, włoskiego jedzenia i wina, a przede wszystkim dolce vita.

bottom of page