top of page

APARTAMENT 115 M² DLA RODZINY 2+1

Czego można spodziewać się tworząc projekt wymarzonego domu dla znajomych? Na pewno emocji i wysokich oczekiwań, jak było przy okazji tej realizacji? 😉

Kiedy po rozczarowującej współpracy z poprzednim architektem wnętrz zgłosiła się do nas po pomoc Natalia – znajoma z liceum Antoniny (współwłaścicielki pracowni FUGA), wiedziałyśmy, że jesteśmy w stanie sprostać jej wysokim wymaganiom tworząc komfortowe miejsce do życia, które zachwyci swoją funkcjonalnością i estetyką. Natalia to kobieta z klasą, która ceni sobie wysoką jakość i lubi otaczać się pięknem. Inspiracje, które nam przedstawiła jasno określały styl wymarzonego apartamentu jako mieszankę klasyki i stylu angielskiego z delikatną nonszalancją. Ponieważ Natalia i Michał są młodymi Rodzicami, zależało nam, aby z tych wytycznych wydobyć jak najwięcej, a jednocześnie stworzyć im dom do życia. Dom, z którego nie będą chcieli wychodzić, sofa ich otuli na długie godziny w jesienno-zimowym okresie, a w lato będą mieli sporo miejsca do spotkań z przyjaciółmi otwierając salon na przestronny taras. Ale również dom, w którym znajdą przestrzeń także dla siebie, osobno.

W tym dużym ponad 115 metrowym apartamencie zdecydowanie zarysowałyśmy podział na strefę dzienną i nocną. Otwarty salon z kuchnią, w okresie letnim dodatkowa powiększa się o ogromny zielony taras z widokiem na zabytkową część warszawskiej Pragi. Strefa nocna zapewnia domownikom pełną prywatność – sypialnia małżeńska z prywatną łazienką oraz dostępem do ukrytej garderoby znajduje się w pobliżu gabinetu Pana Domu, natomiast do pokoju Córeczki prowadzi odrębny korytarz, dzięki czemu młodzi Rodzice mają przestrzeń na pielęgnowanie swojej relacji.

We wnętrzach wypełnionych subtelnymi barwami czasem wybory wahają się pomiędzy naprawdę drobnymi różnicami. Zanim udało się nam znaleźć idealny odcień beżu na fronty szafek kuchennych, stolarz wykonał wiele próbek, które były poddawane zaawansowanym testom, oglądane w każdym możliwym świetle, naturalnym, sztucznym, porannym, wieczornym. Nie był to łatwy wybór, finalnie nie żałujemy ani sekundy spędzonej na debatach, ponieważ efekt jest oszałamiający.

Podobnie było z bazowym odcieniem koloru ścian w apartamencie. Pomimo, że wybór został dokonany na podstawie próbek, finalnie całe mieszkanie zostało przemalowane na inny kolor, ponieważ Właściciele nie byli usatysfakcjonowani. Kolory natury są jednym z największych wyzwań w pracy architekta wnętrz. Aby efekt był olśniewający i naturalny musimy naprawdę się naszukać, a do tego wszystkie sprawdzić, jak wybory zachowują się w danej przestrzeni przy zestawieniu z mebalmi i dodatkami. Wielu osobom może wydawać się, że mieszkanie skąpane w beżach to bezpieczny wybór. 😉 Dementujemy te plotki. Beże to jeden z najtrudniejszych kolorów, który ma w swojej palecie setki ciepłych i chłodnych odcieni, a wybór potrafi przysporzyć sporo dylematów, nawet profesjonalistom.

Parę miesięcy po przeprowadzce wciąż otrzymujemy od Inwestorów wiadomości, że uwielbiają swój nowym domu i jest dokładnie tym o czym marzyli.

bottom of page