top of page

APARTAMENT 90 M² DLA PARY

Współpraca z Właściecielem tego 90-metrowego apartamentu należała do bardzo udanych. Inwestor od samego początku był zdecydowany co do klimatu mieszkania i doskonale wiedział jaki efekt chciałby osiągnąć. We wnętrzu zastosowałyśmy najwyższej jakości naturalne materiały wykończeniowe. Na podłodze położyłyśmy długą drewnianą deskę, która stanowi ponadczasową bazę i ociepla dość minimalistyzne wnętrze. Ściany oraz podłoga w łazience zostały wykończone mikrocementem, dzięki czemu cała powierzchnia stanowi gładką płaszczyznę bez widocznych fug i podziałów. Warto zwrócić też uwagę na piękne fronty kuchenne, które dzięki subtelnemu wyfrezowaniu otworów, pozwoliły zamaskować mało reprezentacyjną kratkę wentylacyjną.

Duża sypialnia połączona z łazienką znajduje się nieco na uboczu, w strefie nocnej mieszkania. Zależało nam, aby wnętrze apartamentu dawało Właścicielowi dużo swobody oraz poczucia przestrzeni. Dlatego zaproponowałyśmy przeszkloną łazienką z wolnostojącą wanną, którą w razie potrzeby może zasłonić grubą kotarą i zapewnić sobie odrobinę prywatności. Ściany oraz podłoga w łazience zostały wykończone mikrocementem, dzięki czemu cała powierzchnia stanowi gładką płaszczyznę bez fug i podziałów.

W apartamencie przewijają się tylko 3 bazowe kolory: ciepły brąz naturalnego dębowego drewna, ciemny grafit oraz szarość. Mimo minimalistycznej bazy kolorystycznej wnętrze jest przytulne, a zróżnicowane tekstury materiałów sprawiają że nie czuć w nim monotonii. Szarość betonu na ścianie z TV świetnie komponuje się z szarością tapicerki na sofie, natomiast blat kuchenny stanowi uzupełnienie dla grafitowych gładkich frontów meblowych.
Jedynie w gabinecie, służącym również za pokój gościnny, pojawiła się odrobina innego koloru. Głęboka zieleń, która działa uspokajająco stanowi świetną bazę dla wnętrz dedykowanych do pracy.

Lokalizacja: Mirów - Wola

bottom of page