top of page

MIESZKANIE 57 M² WŁAŚCICIELKI FUGI

Właścicielką mieszkania na Mokotowie jest połówka pracowni Fuga – Antonina oraz jej mąż. Mieszkanie z założenia miało być przestrzenią na 5-10 lat, a projektowane było "po godzinach" w dość krótkim czasie, ponieważ od zakupu mieszkania do oddania kluczy przez dewelopera było bardzo mało czasu. Największym wyzwaniem w mieszkaniu było połączenie kuchni z jadalnią i salonem. 26-metrowa przestrzeń musiała pomieścić dużą, funkcjonalną kuchnię (właściciele uwielbiają gotować), która w płynny sposób przechodzi w jadalnię i salon. Świetnym rozwiązaniem okazały się płytki heksagonalne, które gęsto ułożone w kuchni rozsypywały się po pozostałej części mieszkania integrując ze sobą strefy.

W pierwszych koncepcjach kolor kuchni miał być głęboki granat, ale właścicielom tak bardzo spodobał się błękit podłogowych kafli cementowych z podwarszawskiej manufaktury Purpura, że fronty kuchni zostały dopasowane odcieniem do kafli. Kolejnym zabiegiem łagodzącym przejście kuchni w salon jest szafka na wina, która swoją ażurową formą sugeruje zakończenie zabudowy kuchennej.

Elementem, który spędzał sen z powiek Antoninie był mebel pod TV. Nie mogła znaleźć niczego co by spełniało jej oczekiwania, więc finalnie komoda została zaprojektowana przez architektkę i wprowadzona do oferty pracowni Fuga Architektura Wnętrz.


Lokalizacja: Warszawa Mokotów

bottom of page